4. mar, 2022

Masz tu i teraz jedno życie

Jak chcesz je przeżyć ? 
 
Przepraszając? Żałując? Kwestionując wszystko? Odmawiając sobie? Goniąc za ludźmi, którzy Cię nie dostrzegają? Bądź odważny i wierz w siebie. Rób co uważasz za słuszne nie oglądając się za siebie. Podejmuj ryzyko.
Dostrzegaj małe rzeczy wokół siebie, jest ich naprawdę sporo i są... naprawdę piękne, ciesz się z nich. Nie każdy musi Cię rozumieć i nie jest to coś złego, ciesz się swoim postrzeganiem świata. Bądź z siebie dumny i buduj wielkie rzeczy gromadząc właśnie te małe.Ważne jest Tu i Teraz Zdrowi i szczęśliwi ludzie nie żyją przeszłością ani przyszłością.
 
 
Żyją tym, co jest tu i teraz, chwilą obecną, cieszą się z teraźniejszości i doceniają każdy moment.
Tak właściwie martwienie się nie ma miejsca w teraźniejszości.
Jeżeli martwisz się teraz, to na skutek albo tego, co się już wydarzyło, abo obawy o przyszłość. Kiedy uwaga skupiona jest na chwili obecnej, nabiera ona własnej mocy. Nie bez powodu afirmacje są w czasie teraźniejszym – „jestem zdrowy”, a nie byłem czy będę zdrowy.
Bądź wdzięczny za tu i teraz, skup uwagę na chwili obecnej, nie myśl o chorobach, które mogą Cię dopaść, bo w końcu dopadną.
Ciesz się życiem, a zobaczysz, że będziesz zdrowszy i szczęśliwszy. Umysł ma ogromny wpływ na stan naszego organizmu. Naucz się być ciałem i umysłem w jednym miejscu – w teraźniejszości. Energia podąża za uwagą Jeśli energia skupiona jest na negatywnych rzeczach powiększa się siła i zakres negatywnego stanu psychofizycznego Jeśli uwaga jest skupiona na pozytywnych aspektach i rozwiązaniach ,powiększa się pozytywny stan do zasobów umożliwiających realizację celu. Energia myśli kreuje rzeczywistość.
Podąża za uwagą. Jak to się dzieje, że wydarzenia w naszym życiu odzwierciedlają dokładnie to, na czym się koncentrujemy w danym momencie? Myśląc w określony sposób, tworzymy swoją życiową energię, a ona wpływa na wszystko co wokół. Zgodnie z prawami rządzącymi światem, przyciągam do siebie to, co ma podobną energię do tego, co właśnie jest we mnie.